Hosszabb csend után ismét feltűnt Gáspár Evelin. Gáspár Győző idősebbik lánya az elmúlt hetekben keveset mutatott magából a közösségi oldalakon, miután a kormányváltás után véget ért a minisztériumi munkája Szijjártó Péter mellett. Most édesapja, Gáspár Győző osztott meg róla egy családi fotót, amelyen Evelin az édesanyja, Gáspár Bea mellett látható egy közös ebéden.

A kép alapján úgy tűnik, Evelin igyekszik maga mögött hagyni az elmúlt időszak feszültségeit. Napszemüvegben, mosolyogva ült a családi asztalnál, ami sokak szerint azt üzeni: bár kemény hetek vannak mögötte, nincs összetörve.

A kormányváltás után elveszítette a pozícióját

Gáspár Evelin korábban Szijjártó Péter csapatában dolgozott sajtóreferensként. A választás után, az új minisztériumi struktúrában azonban már nem számítottak a munkájára, így lezárult ez a fejezet az életében.

A hírek szerint a külügyminisztériummal kötött megállapodása 2025. december 3-tól 2026. május 30-ig tartott volna, összesen több mint 6 millió forintos megbízási díjjal. Ez a nyilvánosságra került összeg különösen nagy figyelmet kapott, és sokan élesen bírálták amiatt, hogy ismert család tagjaként kapott minisztériumi munkát.

Evelin korábban úgy reagált: hálás volt a lehetőségért, és megtiszteltetésnek tartotta, hogy Magyarország egyik leghosszabb ideig hivatalban lévő külügyminisztere mellett dolgozhatott.

Ez is érdekelhet

„Egyszer fent, egyszer lent vagy”

A választási eredmény után Evelin egy időre visszavonult az online térből. Később azonban üzent azoknak, akik kárörömmel figyelték, hogy elveszítette a pozícióját.

Azt írta:

„Remélem, most már minden kedves honfitársam kiörömködte magát és a szeretetország építésén dolgozik! Velem, köszönöm, minden rendben van! Az életben egyszer fent, egyszer lent vagy. Nem ez az első alkalom, hogy lent vagyok. Számtalanszor álltam már fel, és pont ettől vagyok olyan erős, kitartó és küzdő szellemű ember, mint amilyen vagyok.”

Ez a mondat sokat elárul arról, hogyan próbálja kezelni a helyzetet. Evelin nem tagadta, hogy nehéz időszakon megy keresztül, de azt is jelezte: nem először kell újrakezdenie.

A család most láthatóan mellette áll

Gáspár Győző friss posztja is ezt erősíti. A családi ebédről készült fotón Evelin édesanyja mellett ül, és a kép alapján nyugodtabbnak, kiegyensúlyozottabbnak tűnik, mint amit az elmúlt hetek online vitái alapján sokan gondolhattak róla.

A Gáspár család régóta a nyilvánosság előtt él, Evelin pedig gyerekkora óta megtapasztalhatta, milyen az, amikor az ország egy része véleményt mond róla. Most azonban nem realityszereplőként, hanem politikai-közéleti viták célpontjaként került reflektorfénybe.

Új fejezet jöhet az életében

Egyelőre nem tudni, merre folytatja Gáspár Evelin. Az biztos, hogy a minisztériumi munka lezárult, de az is látszik, hogy nem akar eltűnni vagy áldozatszerepbe helyezkedni. Üzenete alapján inkább azt szeretné mutatni: talpra fog állni, ahogy korábban is megtette.

A történetben most talán ez a legfontosabb. Lehet vitatni, ki hogyan kapott lehetőséget, mennyit keresett, és mennyire volt indokolt egy ismert szereplő minisztériumi megbízása. De az is látszik, hogy Evelin a kritikák után sem omlott össze.

Most újra előkerült, mosolygott a családi asztalnál, és ezzel egyszerű üzenetet küldött azoknak, akik már temették: vele minden rendben van, és készül a következő fejezetre.