Egyéb
Nem kórház ,hanem halálgyár! EGY ANYUKA KITÁLALT! NEM SEMMI, AMIT ELMONDOTT!
Egy megrendítő történet került napvilágra egy édesanya Facebook-oldalán, aki részletesen beszámol 8 hónapos kislányának tragikus sorsáról. A következőkben az anya eredeti szavait közöljük:
Az Édesanya Eredeti Üzenete:
“Egy hosszú és szomorú poszt következik
November 13-án 8 hónapos kislányom égési sérülésekkel került a szabadkai kórházba. Forró víz érte a fejét, határát és mellkasát, testének 18%-a égett meg.
Egy doktor úr javasolta, hogy azonnal Újvidékre kell szállítani a megfelelő ellátás érdekében, de a doktor* szerint nem volt szükség erre, így maradtunk a szabadkai kórházban.
Infúziót kapott vasárnap. Sok próbálkozás után találtak megfelelő vénát, és az infúzió jól működött vasárnap, hétfő reggelig. Evett, ivott, jókedvűnek tűnt.
Azonban az infúziót nem cserélték, ugyanabban a kezében maradt folyamatosan, ami miatt romlott az állapota. Napi egyszer kötözték, fejét napi kétszer kenték be krémmel.
A második napon kamilleteával kezdték tisztítani a fejét. A keze duzzadni kezdett az infúzió helytelen elhelyezése miatt, nem pótolta a sebek által veszített folyadékot.
Fájdalomcsillapítót kapott, de nem hatott, mert nem érte el a vénát.
Sajnos a szájon át adott tej és víz nem volt elegendő. Kedd este szóltam a nővérnek, hogy rosszul van, de nem foglalkoztak vele.
Szerdán reggel a doktor* úgy döntött, hogy mégis Újvidékre visznek minket. Az újvidéki gyermekklinika sebésze azonnali bőrátültetést javasolt.
Sajnos a műtét közben összeomlott kislányom keringése, és egy órán át próbálták újraéleszteni, de sikertelenül. Az orvosok szerint túl későn érkeztünk Újvidékre.
A kislányom, Blanka november 16-án hunyt el. Egy életvidám, erős, mosolygós baba volt.”
Az eset részletei felvetik a sürgősségi ellátás és a kórházi döntéshozatali folyamatok problémáit. Az anya leírása szerint a kezelés késedelme és a nem megfelelő ellátás súlyosbította kislánya állapotát, ami végül tragédiához vezetett. A bejegyzés rávilágít az egészségügyi rendszer egyes hiányosságaira, és felhívja a figyelmet a felelősségvállalás fontosságára az orvosi döntésekben.