Connect with us

Egyéb

Megmérgezhették a vállalkozót, aki a Börzsöny 13 ezer milliárdos aranyáról beszélt

Megmérgezhették a vállalkozót, aki a Börzsöny 13 ezer milliárdos aranyáról beszélt

Megmérgezhették, majd halálhírét keltették, de az orvosok tudásának hála mégis él a börzsönyi aranybánya megálmodója, Varga István. A sikeres vállalkozó töretlenül hisz benne, hogy a hegységből kinyerhető nemesfémből kifizethetjük majd a teljes magyar államadósságot – írja a Ripost.

A vállalkozó azt állítja, hogy halálhírét keltették, bár elmondása szerint csak nevet ezen, és közli: 77 évesen is napi 10 órát dolgozik, és igencsak jól érzi magát a bőrében.

“Bevallom, egy évvel ezelőtt lett volna rá esélyem, hogy meghaljak. Valahogy patkányméreg került a szervezetembe. Az a meggyőződésem, hogy valaki szándékosan próbált megmérgezni, de ezt bizonyítani nem tudom, ezért rendőrségi feljelentést sem tettem”

– mondta a Ripostnak a vállalkozó.

A történtekről Varga úgy számolt be, hogy éppen egy fogadáson vett részt, ahol kért egy korsó barnasört. Mikor az italba belekortyolt, érezte, hogy az íze rendkívül penetráns.

Nem is ittam meg az egészet, de mikorra a feleségemmel hazaértünk, már nagyon rosszul voltam. Brutális gyomorrontást kaptam, és hánytam. A feleségem ájultan, az illemhelyem talált rám. Szerencsémre orvos, ezért tudta, mit kell tennie, de persze a mentőket is értesítette. Beszállítottak a kórházba, ahol napokig intenzív osztályon ápoltak”

– árulta el az üzletember. Azt is elmondta a lapnak, hogy szerinte kinek állhatott érdekében őt megölni, de csak annyit mondott: pontosan tudja, de bizonyíték híján senkit sem kíván megnevezni. A vállalkozó úgy érzi, szükség van még rá a világon, “ezért is vigyázott rá a Jóisten”, persze az orvosok erőfeszítéseiért is rendkívül hálás. Mára teljesen jól érzi magát, olyannyira, hogy továbbra sem tesz le arról a tervéről, hogy a Börzsönyben aranybányát nyisson.

S HOGY MI A “BÖRZSÖNYI ARANY”?

Több aranyat rejt a Börzsöny, mint azt eddig gondolták. Egy most napvilágot látott, hét műhold bevonásával készített svájci georadar-kutatás szerint az eddig becsült 13.000 milliárd forintnyi arany és ezüst helyett 50.000 milliárd forint értékű nemesfémet rejt a hegy gyomra – írja a Bors.

Egy hónappal ezelőtt egy magyar vállalkozó geológiai kutatásokra hivatkozva azt állította, hogy 13.000 milliárd forintnyi aranyat és ezüstöt rejt a Börzsöny.

BörzsönyFORRÁS: CIVERTAN/WIKIPEDIA

Az általam feltárt és szakemberek által leigazolt számítások szerint 45 milliárd euró értékű ezüst és arany van a hegy alatt, ebből 36-37 milliárd euró a tiszta nyereség, ami kitermelhető, és ehhez jönnek még az egyéb fémek és ásványi anyagok, amelyeket a kitermelés során a felszínre tudnánk hozni

– mesélte akkor a Borsnak Varga István, a Hun-Bányászat Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Kft. tulajdonosa.

IllusztrációFORRÁS: SHUTTERSTOCK

A vállalkozó akkor történelmi feljegyzésekre és régebbi kutatások anyagaira hivatkozott. A rendelkezésére álló adatokat, valamint újabb földmintákat küldött a világ három, ezzel foglalkozó legjobb független laborjába. Teóriája felkeltette három svájci bányászati egyetem figyelmét is, amelyek 7 műhold segítségével készített georadar-kutatás során az eddig hitt mennyiség több mint háromszorosát fedezték fel – írja a Bors.

Ez egész egyszerűen hihetetlen. Azt mindig tudtam, hogy van ott arany, de, hogy ennyi és ilyen sűrűségben az engem is megdöbbentett

– fogalmazott a lap Varga, aki elmondta, a műholdak egy 70 négyzetkilométernyi földterületet pásztáztak végig.

Az 500 méteres mélységig végzett előzetes elemzés alapján 3000 tonna aranyat és 3000 tonna ezüstöt rejt a Börzsöny. Ez az arany és az ezüst tőzsdei árfolyamán 153 milliárd euró, ami 50 ezer milliárd forint! Csak halkan jegyzem meg, hogy a teljes magyar államadósság 40 ezer milliárd

– nyilatkozta Varga István.

Börzsöny-patakFORRÁS: ANTISSIMO/ANTAL GERTHEIS, 2010/COMMONS.WIKIMEDIA.ORG

Varga Istvántól azt is elmondta, hogy a teljes termelés, tehát a bányászat és a három fázisú dúsítás is a mélyben történne, és csak a kész aranyrudak kerülnének a felszínre egy elektromosan hajtott kisvasúthálózat segítségével. A vállalkozó hozzátette, mielőtt bármilyen bányászat elkezdődne, az államnak ki kell írnia a koncessziót, ami iránt már több nagy bányavállalat is érdeklődik.

forrás

Continue Reading

Ajanlo

To Top