Egyéb
VÉGRE! Mostantól meg lehet nézni mennyi van a nyugdíjszámládon! Ennyit fizettél be eddig, és ennyi lesz a nyugdíjad!
VÉGRE! Mostantól meg lehet nézni mennyi van a nyugdíjszámládon! Ennyit fizettél be eddig, és ennyi lesz a nyugdíjad!
Bizonyára sokan kíváncsiak vagyunk arra, hogy mennyi pénz gyűlt már össze a nyugdíjszámlánkon, és hogy mennyire vagyunk felkészülve az időskorra. Az egyéni nyugdíjszámla segítségével könnyedén nyomon követhetjük a gyűjtögetett összegeket, és tervezhetjük a jövőnket. De vajon hogyan ellenőrizhetjük ezt az összeget? Most bemutatjuk, hogyan mondhatja bárki: “Itt a pénzem! Megnézhetem mennyi van a nyugdíjszámlámon!”
Minden magyarnak van nyugdíjszámlája, és így megnézheted, mennyit fizettél eddig az állami rendszerbeNem olyan könnyű megtalálni a kimutatást, de ha van ügyfélkapus azonosítód, pár perc alatt minden kiderül.
Bármennyire is furán hangzik a magánnyugdíj pénztárak államosítása után, de az államon belül is van az embereknek egyedi állami nyugdíjszámlája. Érdemes ide belépni, mivel itt ellenőrizhetjük a legfontosabb adatokat, amiknek a tartalmával ha probléma van, akkor még időben tudunk cselekedni.
A legfontosabb – és egyben első – lépés, hogy egy kormányablakban intézzük el az Ügyfélkapu-regisztrációt, ami ingyenes. Amikor ez megvan, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság (ONYF) honlapján keresztül kell belépni az Ügyfélkapura. A társadalombiztosítási egyéni számla 2013-tól listázza az adatokat.
Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság honlapján keressük a Társadalombiztosítási egyéni számla menüpontot.
Az ONYF honlapján válasszuk a Kivonat megtekintése menüpontot.
Lépjünk be saját Ügyfélkapu-azonosítónkkal.
Adjuk meg taj-számunkat.
Az egyéni számlán – Részletek megjelenítése menüpontban – a havi bevallásokat is látjuk.
A Magyar Államkincstár honlapján felhívják a figyelmet arra: ha a kivonaton feltüntetett adatokkal nem értünk egyet, forduljunk a lakóhely szerint illetékes kormányhivatal nyugdíjbiztosítási szakterületéhez, továbbá javasolják, hogy keressük fel az érintett foglalkoztatót, munkaadót is. Fontos tudni még, hogy a nyilvántartásból hitelesített másolatot vagy kivonatot is kérhetünk, amely illeték- és költségmentes.
Forrás: iflgazdasag.blog.hu