Connect with us

Egyéb

Hamarosan leáll az új szív is – Hónapjai vannak hátra a 21 éves Zsuzsának: ezek az utolsó kívánságai

Hamarosan leáll az új szív is – Hónapjai vannak hátra a 21 éves Zsuzsának: ezek az utolsó kívánságai

Hamarosan leáll az új szív is – Hónapjai vannak hátra a 21 éves Zsuzsának: ezek az utolsó kívánságai

Megosztás

Küldés Messengeren

Küldés e-mailben

Bakancslista. Olyan sokszor használjuk ezt a kifejezést, amikor a vágyainkról beszélünk. Valaki szeretne eljutni Alaszkába, hogy kutyaszánnal szelje át a hómezőket, másvalaki a világűr határáig szállna szuperszonikus repülővel. Ám van egy debreceni lány, akinek a bakancslistáján egészen más pontok szerepelnek. Olyanok, amelyek a legtöbb ember számára szinte magától értetődőek vagy egyszerűek. Például az, hogy szeretne még élni.

A huszonegy esztendős Zsuzsa két szívátültetésen esett már át. Tízéves korában egy vírusos fertőzés miatt gyógyíthatatlan szívizombetegség lépett fel nála, orvosai hónapokig harcoltak az életéért, 2013-ban pedig új szívet kapott. Négy év után mutatkoztak először a kilökődés jelei, szervezete nem fogadta be a szervet, kiderült, hogy új szívre lesz szüksége. A másodikat 2021 novemberében kapta meg. Mostanra azonban biztossá vált, hogy a kilökődés itt is elindult, lassan elzáródnak a koszorúerei. Zsuzsa többé nem kaphat új szívet, a fiatal lánynak talán csak hónapjai vannak hátra. És az orvosok hiába keresik a gyógymódot, egyelőre nem látnak esélyt a megmentésére.

Ez a fotó még akkor készült, amikor az első beültetett szíve elkezdett kilökődni

Ez a fotó még akkor készült, amikor az első beültetett szíve elkezdett kilökődni

– Az első hetek sokkja után nehezen tértünk magunkhoz és fogalmam sincs, hogy Zsuzsinak honnan van ehhez elég ereje – mondta a lány édesanyja, Beatrix. – Most már csak az isteni csodában bízhatunk, bár az orvosai mindent próbálnak megtenni érte. A betegséget gyógyítani nem lehet, infúziós kezelésekkel tudják lassítani a folyamatot.

A fiatal lány maga is úgy érzi, hogy újabb operációhoz nem lenne ereje. Összesen negyvenszer esett át kisebb-nagyobb beavatkozásokon, nem szeretné, hogy újra felnyissák a mellkasát. A borzasztó helyzet ellenére azonban úgy döntött, nem adja át magát a kétségbeesésnek.

– Úgy vagyok vele, hogy ezt az egészet inkább feltettem egy magas polcra, ahol nem is látom. Nem szeretném, hogy az töltse ki a mindennapjaimat, nem akarok azon gondolkodni, meddig élek még. Ezért összeírtam azokat a dolgokat, amiket szeretnék még megcsinálni – jelent meg egy mosoly az arcán.

Elképesztő belegondolni is, hogy tulajdonképpen az utolsó kívánságait vette számba. A kitűnőre érettségizett lány legfőbb vágya, hogy bejusson az egyetemre, pszichológia szakra. Azon a listán azonban, amit le is írt, olyan dolgok szerepelnek, amelyek igazából végtelenül egyszerűek, éppen ezért annyira szívszaggató, hogy az életéért küzdő lány mindössze ezekre vágyik. Nem szeretne milliókat, nincsenek elérhetetlen kívánságai. Szeretne eljutni külföldre, ahol még sosem járt, szeretne úszni a tengerben, korcsolyázni a Városligetben, megszerezni a jogosítványt, vagy eljutni egy balett-előadásra. A család önerőből azonban még ezeket sem tudja megengedni magának, hiszen az amúgy masszőrként dolgozó édesanya szinte minden idejét kitölti, hogy gondoskodjon lányáról.

– A maradék időmet még szeretném megtölteni élményekkel – mondta Zsuzsa. – Olyan jó lenne mást is látni, nem csak a Hortobágyot!

Segítsünk Zsuzsinak!

Ha szeretne Zsuzsinak segíteni, a pénzbeli adományokkal is sokat tehet. Az édesanya számlaszáma:

Tóthmartinez Beatrix Krisztina

HU68-12052712-00466375-00100008

Raiffeisen Bank Zrt.

Swift kód: UBRT HUHB

Évente félszáz műtét

A műtét során a beteg szív helyére egy agyhalott donor jól működő szívét ültetik be. Magyarországon évente mintegy 50 felnőtt szívátültetést végeznek a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán. A beavatkozás egyéves túlélési esélye 80 százalék fölötti, ami nagyon jónak számít. A 10 éves túlélés 60, a 20 éves 45 százalék körüli. Áátültetésre akkor van szükség, ha valaki végstádiumú szívbetegségben szenved. Ez azt jelenti, hogy a kezelésére már minden lehetőséget kiaknáztak – a gyógyszereseket és az eszközösöket is -, de nem vezettek eredményre. A világon az első szívátültetést Christian Barnaard végezte Fokvárosban. A műtét után a beteg mindössze 18 napig élt, tüdőgyulladás okozta a halálát.

 

Forrás

Continue Reading

Ajanlo

To Top