Sztársztorik
A temetőben jártunk, még a szó is elakadt bennünk, amikor megláttuk Stadler József különleges sírkövét
Stadler József, a poszt-kommunista Magyarország egyik jelképes alakja, hatvanhat éves korában hunyt el, miután könyve dedikálása közben agyvérzést kapott és kómába esett. Stadlerrel a legtöbben akkor ismerkedtek meg először, amikor a korát megelőző módon stadiont épített szülőfalujában.
Nem sokkal később, kétes hírnevet szerzett magának, amikor az APEH több milliárdos adócsalás miatt leleplezte, ami börtönbüntetést is vonzott. Ám izgalmas karrierje jóval azelőtt kezdődött, hogy a média felfigyelt volna rá.
A legendák alapján volt olyan év Stadler számára, amikor a keleti országokba történő szállításai olyan értékűek voltak, hogy meghaladták a későbbi időszak teljes magyar exportját.
Stadler József, a birkapásztorból ikonikus vállalkozóvá avanzsált személy nyughelye különleges helynek számít. Ez leginkább novemberben érzékelhető, amikor mindenszentek és halottak napja mellett közeledik a volt futballklub-tulajdonos és stadionépítő halálának évfordulója is.
Az adócsalás miatt börtönben is járt Stadlert Akasztón temették el, a számára legkedvesebb településen. A sírját nem csupán a családja, hanem a Bács-Kiskun megyei falu lakói és ismeretlen látogatók is rendszeresen meglátogatják, és gondosan ápolják. November első napján is sok mécses és virág díszítette a sírt.
A faluból többen is eljárnak ide és megosztanak vicces vagy kedves történeteket Józsi bácsival kapcsolatban. Úgy tudjuk, hogy más településekről is érkeznek, hogy gyertyát gyújtsanak. Mindenki szerette őt. Azt is beszélik, hogy néhányan a falu kísértetstadionjának bejáratához helyeznek el koszorút vagy mécseseket. A helyszínen egy autót is láttunk, amelynek utasai nosztalgiázva tekintettek a stadionra, mielőtt lassan tovahajtottak.
Több mint fél évvel Stadler József halála után készült el az akasztói juhász sírköve.Sírhelye napjainkban gondozott, sokan járnak ki leróni a tiszteletüket, szinte mindig friss virág és égő mécses van rajta.