Connect with us

Egyéb

Ebben az apró házban minden megvan 35m² – Rezsi nincs, szigetelt, és 1,5 millió forintból készült

Egyre több házikó épül világszerte távol a nagyváros forgatagától, kevés pénzből, környezetbarát tervezés alapján, amit valószínűleg nem annyira bonyolult kivitelezni, hiszen sokan önmaguknak építik a kis ökoházukat. Az aprócska otthonokban minden megvan, ami a kellemes élethez kellhet, pedig alig 40 négyzetméteren terülnek el.

Számos előnye van egy kisméretű háznak, azon kívül is, hogy az ember gyorsabban végez a takarítással. Egyrészt a lakója rákényszerül arra, hogy kevesebb holmit halmozzon fel, így kizárt, hogy zsúfolt legyen az otthona. Másrészt, aki önfenntartó házat épít, az örökre elbúcsúzhat a rezsitől. Az önfenntartó kis házakat egyébként sokan kerekekre építik, így az otthon helye könnyedén változtatható.

Milyen is az önfenntartó?

Általában olyan emberek adják a fejüket önfenntartó, pici házak építésére, akik a környezettudatos életmód mellett döntöttek: nem termelnek felesleges hulladékot, az áramot napkollektorokból veszik, komposztvécét használnak, és az összegyűjtött esővízből gazdálkodnak.

Alexander Lamar apró háza.

Rezsimentes házat épített

Egy Alexander Lamar nevű férfi nem ökokapszulát, hanem valódi házat épített magának, közel 40 négyzetméter alapterületen, alig félmillió forintnyi költségből. Az áramot egy 570 W-os, nap- és szélenergiával működő rendszer szolgáltatja, ami igazán olcsó mulatságnak számít, és szolgáltat annyi áramot, hogy ne kelljen technológia nélkül élni. Az egészben a legjobb, hogy a felépítéshez nem kellett hitel, és a rezsiköltség nulla!

A ház alapja fából, gerendákból készült, de, hogy a pára ne tegye tönkre a padlózatot, Lamar radonzárót használt a padló lefektetése előtt, ami óvja a fafelületet a nedvesedéstől. A padlót, a falakat és az emelet padlózatát is különböző vastagságú OSB-lapokból és gerendákból alakította ki. A falakat burkolólemezekkel fedte be, a két réteg között szintén radonzárót használt. A tetőt alkotó OSB-lapokat kátránypapírral fedte be, aminek igen jó a vízlepergető hatása. Erre mehetnek akár zsindelyek vagy fémlemezek is.

alexander-lamar-haz11

A belső dizájn változó lehet, de érdemes a hálószobát az emeletre vagy galériára tervezni, hiszen ott csak éjjel tartózkodik az ember. Lamar is így tervezte a házát. A hálót az emeleten, az apró konyhát és nappalit a földszinten rendezte be.

Apró panelok berendezése

Rengetegen élnek pici panellakásokban, helyhiánnyal küszködve. Bár óriási kihívás, egy aprócska garzonból is ki lehet hozni a maximumot. Alábbi cikkünkben megmutatjuk a leghatékonyabb térspórolós lakberendezési trükköket, ám ne feledd: az elsődleges szabály, hogy minden fölösleges holmitól érdemes elbúcsúzni.

Az alábbi videón megtekinthető, hogyan készült. Reméljük valakinek inspiráló lesz!

 

 

Continue Reading

Ajanlo

To Top