Connect with us

Egyéb

35 év után újra megörtént: Csodás jávorszavast fotóztak le a Tiszántúlon – Félő, hogy egy “unatkozó vadász” kilövi az csodálatos állatot

35 év után újra megörtént: Csodás jávorszavast fotóztak le a Tiszántúlon – Félő, hogy egy “unatkozó vadász” kilövi az csodálatos állatot

A felvételt a Bodrogköz.infoss osztotta meg. Magyarországon rendkívül ritka vendég. Észak-Lengyelországból vándorolt dél felé a hozzánk érkező jávorszarvas, miután átszelte Szlovákiát és a minap Bodrogköznél lépett be Magyarország területére. Utoljára 1989-ben láttak hazánkban jávorszarvast, akkor szintén Borsod-Abaúj-Zemplén megyében bukkant fel. Azt a Szuhogynál látott állatot a vadászok „természetesen” legyilkolták.

A jávorszarvas a mostani törvények szerint nem lenne vadászható vadfaj. Kérdés, hogy ez mennyire riasztja vissza a puskást a most feltűnt, gyönyörű és hatalmas jószág leölésétől.

A jávorszarvas a legnagyobb fajta a ma élők közül.

Medvénél is hatalmasabb, soha nem látott állat kóborol a Tiszántúlon – videó

Hatalmas, békés jószág. Forrás: Pixabay

240-310 centi hosszú, a nőstény akár fél tonnásra, a hím pedig hétszáz kilósra is megnőhet miközben magassága meghaladhatja a két métert is – írja a Berek.

A jávorteheneknek nincsen agancsa, a bikának viszont ez a legfőbb jellegzetessége, melynek növekedése elérheti a 7 cm-t is hetente. Az ágak már röviddel a tövük felett kiszélesednek és szétálló, hatalmas lapátokká fejlődnek, melyeknek 40-nél is több csúcsa lehet. Csaknem vízszintesen állnak a fejen, így a jávorszarvas agancsainak fesztávolsága könnyen elérheti a 2 métert. A legnagyobb fesztávolságú agancs 2,1 méteres és 36 kilogrammos volt. Ennek a fajtának nagyon jó a hallása és a szaglása, de nem túl jó a szeme.

 

Fotó: Pixabay
Continue Reading

Ajanlo

To Top